Białko SFD afera i cukier. AllNutrition – Badania

Bujny rozwój branży suplementów i odżywek, niestety nie jest w interesie wszystkich. Obserwując niektóre media, jesteśmy świadkami prawdziwej nagonki. Fantazyjne historie o śmiercionośnych suplementach, wyssane z palca teorie spiskowe mają zniechęcić osoby aktywne do kupowania preparatów wspomagających ich rozwój fizyczny i tzw. formę. Przykładów jest wiele.

Dużym nakładem finansowym i pod przykrywką akcji konsumenckiej przetestowano liczne odżywki białkowe.  Choć w żadnym z badanych produktów nie stwierdzono istotnych różnic co do zawartości białka, to imitując aferę, z prawdziwym krzykiem entuzjazmu opisano komponenty smakowe. Na przykład – W jednym z produktów marki ALLNUTRITION komponent smakowy zawierał zwiększoną ilość węglowodanów. Różnica ta wynosiła od 2-3 g na porcję. Doskonale wiemy, ze dla osoby aktywnej ilość ta nie ma jakiegokolwiek znaczenia. Te 2-3 g cukrów prostych to 8-12 kcal. Przecież niewiele osób aktywnych zjada mniej niż 2500 kcal dziennie i mniej niż 200 g węglowodanów na dobę. Spółka SFD S.A,, właściciel marki ALLNUTRITION  wykonała wewnętrzną analizę i faktycznie komponent smakowy w zamawianych przez nią produktach odbiegał we wspomnianym zakresie od tego co deklarowała  etykieta. Jednak, żadne z badań nie wykazało różnic w ilości białka czy profilu aminokwasowym.  Mimo, że produkt niezmiennie  spełniał swoją  funkcję producent podjął właściwe starania aby odpowiednio skorygować oznaczenia produktów. W dniu 29 listopada 2019 spółka SFD opublikowała na swojej stronie internetowej informację dotyczącą tejże kontroli, a produkty zakwestionowane zostały wycofane z obrotu.  

Bez wątpienia była to uczciwa i przemyślana decyzja. Niestety to tylko dolało oliwy do ognia rozniecanego przez osoby zainteresowane dezinformacją. Tytuły publikacji w niektórych serwisach miały na celu dalsze wprowadzanie opinii społecznej w błąd. Na przykład w serwisie  WP,  zasugerowano, że odżywka, która miała być białkową w rzeczywistości była cukrową. To przecież totalna bzdura i kłamstwo, gdyż każde badanie potwierdziło deklarowaną ilość białka w odżywce.   Przecież produkt  marki ALLNUTRITION  nie okazał się uboższy w białko przez dodanie do niego komponentu smakowego o nieco większej ilości węglowodanów. Komu zależy na wprowadzaniu opinii społecznej w błąd, komu potrzebna jest owa  dezinformacja?

Redaktor jofit.pl

Next Post

Podstawy zdrowej diety

śr. sty 15 , 2020
Jeśli chce się schudnąć i chce się zbędne kilogramy stracić szybko, po prostu trzeba postępować zgodnie z tą dietą spalania tłuszczu, aby pomóc swojemu ciału pozbyć się niechcianych kilogramów. Przede wszystkim jednak liczy się detoks. Faktem jest, że ciało nie zrzuci wagi, jeśli jest się pełnym toksyn. Dlatego przez pierwsze […]